L.A.S.K.A. - badając horyzonty

[wilkomen][novi][ludzie][plakiety][pbm][kompania][...][ciocia]
 
wkrótce 
 Przyszłość najbliższa 
"Nieodgadniona. Może praca. Może zabawa. Któż to może wiedzieć?" (0) 
 
19.07.2k1
Wolna Kompania Sarmacka
Nowa inicjatywa - strona naszej hulaszczej kompanii z Bractwa Rycerskiego Zamku Bolków - została wprowadzona w życie. Zapraszam w nasze progi!
21.11.2k
Starcy
Zgodnie z obietnica - strona PBM zaistniala. jest niekompletna, ale i tak sporo na niej do czytania. w przeciwienstwie do u_ludzi - mozna sie spodziewac aktualizacji.... nieczestej, ale nieuchronnej i nieublaganej :)
17.02.2k
Nowe piony
Powooli szykuje się rozbudowa o aktualne działy. Od dłuższego czasu spoczywałem na laurach, albowiem u_ludzi już nigdy nie będzie kontynuowane, a inne działy i tak pojawiały się w zasadzie od niechcenia. Niebawem zmieni się to na lepsze - jest bowiem nowa forma radosnej twórczości jakiej oddaję się ostatnio wraz z grupą zaprzyjaźnionych ludzi (oraz pewnym elfem). Jest nią PeBeEmka prowadzona w sposób bardzo fabularny i mający niewiele wspólnego z jakimikolwiek zasadami. Ponieważ twórczość radosna narasta i narasta, wkrótce (skoro tylko przetransponuję worda na htmla) stanie sekcja [pbm] na równe nogi.

Z nowości już istniejących - [ciocia], w której zamieszczać będę strony braci w rozumie.

23.07.99
Nowe Horyzonty
L.A.S.K.A. zalęgła się na nowych śmieciach. Nie jest może szczególnie wyeksponowana (nie o to przecież chodzi ;), ale nie narzeka na brak miejsca ani tym bardziej perspektyw - planuję w najbliższym czasie rozbudowę pod skrzydłami mateczki Tety i na nowym serwerze (belar.mtl.pl). Przy okazji - serdeczne dzięki adminowi belara za przytulne gniazdko dla l.a.s.k.i.

Z nowości - kącik tfurczości w sekcji [...]. Zapraszam do kontemplowania owoców naszej stancyjnej weny. Szkoda komuny, fajna była...

14.09.98
Nowa Jakość 
"...czy L.A.S.K.A. osiągnęła już stan doskonały? Nie: potrzebuje uporządkowania, oczyszczenia, uwolnienia od wielu zbędnych pojęć, nie odpowiadających jej charakterowi i zadaniom. Do takich pojęć należą nawet tak rozpowszechnione, na pozór naukowe i niezastąpione, jak przyczynowość, materia, siła." (1) 

"...metamorfoza ta nie odbędzie się bez problemów; nie można jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zmienić surowej materii w imponujące dzieło sztuki. Droga będzie wyboista i kręta. Śmiałkowie, którzy się na to porwali srodze ucierpią. L.A.S.K.A. nie zostanie oszczędzona: będzie to najtrudniejsza próba w jej historii." (2) 
 

30.03.98 
Stara Jakość, ale za to dobra 

"... niewątpliwie odczuwane przez wielu chorych działanie uspokajające L.A.S.K.I. wynika prawdopodobnie w dużym stopniu z wiary w jej działanie (efekt placebo)" (3) 

"...jego nozdrza wypełnił ohydny smród palonego ciała. Zamarł w miejscu, wciąż jeszcze z wyciągniętymi rękami. Spoglądał w tę samą zwęgloną twarz, w te same zwęglone dziury, w których powinny być oczy, ten sam wykrzywiony otwór ust, kryjący jedynie cienki, kruchy płat spieczonego ciała - szczątek języka. Przed nim stały spalone resztki zwłok, które spotkał w kościele tamtego dnia." (4) 

"Fanatyzm jest kwestią klimatu." (5) 
 

prekambr 
Brak Jakości 

"...zaprawdę, natura duszy nie dojdzie do zupełnego niebytu, lecz jeżeli zapuści się w dół, to dojdzie do zła i w ten sposób do nie-bytu, ale nie do zupełnego niebytu, jeżeli zaś podąży w przeciwnym kierunku, to dojdzie nie do czegoś innego, lecz do siebie samej i w ten sposób, nie będąc w innym, jest właśnie w sobie, to znaczy, w sobie jednej jedynej, a nie w jakimś bycie, który byłby w Nim. Przecież także on sam [mian. widz] staje się substancją [ousia], lecz przewyższa substancję, jako że właśnie z Nim obcuje." (6) 
 

Bibliografia: 

(0) M. Krukiewicz - "Geneza mojego geniuszu", nieopublikowane
(1) W. Tatarkiewicz - "Historia filozofii", Warszawa 1968, t.3, s.82 
(2) D. Ichbiah - "Microsoft story", Warszawa 1995, s.118 
(3) prof dr hab. A. Danysz - "Podstawy farmakologii", Wrocław 1996, s.216 
(4) James Herbert - "Ocalony", Poznań 1990, s.142 
(5) Adolf Hitler - "Mein Kampf" 
(6) V. J. Bourke - "Historia etyki", Toruń 1994, s.44

 - kruku