[PREZES I JEGO ZAŁOGA NA KÓŁKACH] (odsłona pierwsza, druga i trzecia oraz czwarta!)

W ciemnej uliczce, oświetlonej tylko blaskiem przesłoniętego całunem chmur księżyca, rozległ się odgłos czyichś kroków. Tajemnicza postać owinięta szczelnie ciemnym płaszczem zręcznie omijała kałuże, jakby wszechogarniający mrok nie mógł zwieść jej zmysłów. Nie zostawiała żadnych śladów na mokrym asfalcie. Jeszcze kilka kroków, kilka posesji i tajemniczy wędrowiec dotarł wreszcie do celu. Skrzypiąca żeliwna brama uchyliła się przed nim, targane wiatrem drzewo odsłoniło metalową tabliczkę, którą skrywały dotąd jego gałęzie. Widniała na niej cyfra 19. Handelsmana 19.


Tak, tak. Strona ta jest poświęcona mrocznej, gotyckiej, a może nawet ktulowej posesji, w której kilku biednych studentów drży pod rządami despotycznego Dziadka Mariana. Być może wyda ci się to nudne - w końcu wiele jest stancji, wiele mają tajemnic... ale zapewniam cię, gościu - sowy nie są tym czym się wydają, a piwnice Handelsmana 19 niejedno studenckie kryją ciało. Jeżeli dreszcz emocji przeszedł ci po plecach - czytaj dalej... jeśli nie - odejdź w pokoju.

Pomysł stworzenia czegoś w rodzaju kroniki stancji pojawił się samoczynnie - po prostu wpadłem kiedyś na pomysł stworzenia sobie na pulpicie (miałem wtedy przyjemność pracować z genialnym tworem Billy'ego - Windoze '95) pliku z rzeczami do zapamiętania - notatkami o pożyczonych rzeczach i innych takich. Założyłem ten pliczek i ani się spostrzegłem, jak ów się zaczął rozrastać i przemieniać w dość zabawny rodzaj pamiętnika. Nazywał się ten pamiętnik (i nazywa dalej) U_ludzi, z powodów wiadomych (miał tam być spis tego, co u ludzi przeróżnych się znajduje). W chwili obecnej u_ludzi podupadło nieco, ale myślę, że nie jest to wszystko na co nas, chłopców z Handelsmana stać... jeszcze świat o nas usłyszy.

Kruku